Дитячий садок у Чернігові

Сьогодні в дитячих садках все частіше з’являються особливі дітки – це хлопчики й дівчатка, яким поставлений діагноз аутизм і в яких спостерігаються порушення розвитку. Однак ще не всі батьки розуміють, що це за захворювання і чи правильно віддавати малюка із захворюванням у дитячий садок.

Чим відрізняються аутисти від звичайних дітей?

Аутизмом називається форма порушення контактів, “заглибленість” дитини в себе, свій світ, відсутність прояви емоцій, особливо позитивних. Таких дітей не можна вважати хворими в повному сенсі цього слова – вони просто відрізняються від однолітків, вони не гірше і не краще, а просто інші. Багато батьків намагаються заперечувати поставлений діагноз, вважаючи, що їх дитина така, як і інші малюки. Однак це невірний підхід – потрібно прийняти дійсність такою, яка вона є, і прагнути допомогти своєму чаду.

Дитина-аутист практично до всього байдужа, їй не цікаві ігри, в які грають інші дітлахи, а захоплює одноманітність, повтор одних і тих же рухів, наприклад, пересипання піску. Найчастіше виконання складних рухів дається йому легше, ніж виконання простих. Аутистам властиві різні страхи, але при цьому вони люблять бути на самоті.

Чи варто дитину-аутисту відвідувати садок?

Одне з головних питань, яке постає перед батьками аутиста, коли дитина підростає, – це варто віддавати малюка в дитячий садок. Відповідь очевидна: незважаючи на те, що складається відчуття, що аутисту ніхто не цікавий, вони мають потребу в спілкуванні з однолітками і їм просто необхідні заняття для дітей аутистів у Чернігові. Допомогти особливій дитині знайти контакт зі світом – саме таке завдання перед собою ставлять фахівці нашого дитячого садка для аутистів у Чернігові. Ми знаємо, які вправи для корекції поведінки аутичних дітей повинні регулярно виконуватися, але в той же час розуміємо, що дітлахи-аутисти роблять все дуже повільно, і тому не варто чекати швидких змін у поведінці. Однак наполеглива праця, спільна робота батьків і вихователів принесуть свої плоди.

Чим відрізняється наш дитячий садок у Чернігові?

У нашому дитячому садку організована внутрішньогрупова робота для особливих діток, а також індивідуальне навчання дітей аутистів у Чернігові, програма якого побудована з урахуванням особливостей кожного малюка. Заняття проходять щодня: спочатку тривають декілька хвилин і поступово доводять до декількох годин із перервами. Робота з дітьми аутистами в Чернігові побудована таким чином, щоб відволікати від стереотипних і хаотичних рухів і якомога більше спілкуватися.

У програму занять в садочку для аутистів у м. Чернігів входить наступне:

• Ігри з водою, тому що аутисти часто бояться води;
  • Ліплення, яке допомагає розвивати дрібну моторику;
  • Складання пазлів, розвиваюче мислення;
  • Ігри з різним матеріалом для розвитку тактильних відчуттів;
  • Пальчикова гімнастика;
  • Конструювання і малювання;
  • Танці, музика;
  • Підготовка до школи;
  • Ознайомлення з навколишнім світом та ін.

Зверніть увагу, що йде запис у дитячий садок у Чернігові, і якщо ви батьки особливої дитини, подумайте про те, щоб забезпечити йому добрі умови та відношення. У нашому закладі раді допомогти кожному малюку, тут він зможе побороти свої страхи, знайти нових друзів і спілкування.