Програма навчання

Щороку в світі зростає число дітей, яким ставлять діагноз «аутизм». Наукове співтовариство поки не може пояснити причини цього явища. Вилікувати аутизм можна, але ми можемо допомогти дитині прийняти цей світ, який здається йому таким ворожим. Одним із способів адаптації малюка з аутизмом до суспільства є соціалізація в дитячому колективі.

Заняття з дітьми аутистами

Дітки з аутизмом не відрізняються зовні від своїх звичайних однолітків. Але їх лякає яскраве світло, шум, натовп людей, вони часто не можуть контактувати з іншими дітьми і вважають за краще грати на самоті. Іноді дитина з такою особливістю може проявляти агресію, що не зрозуміла оточуючим, або замикатися у власному маленькому світі. І батькам часом непросто донести до інших людей думку про те, що їхній син або дочка інакше сприймають світ.

развитие детей аутистов

Але ми, вихователі дитячого садка «Київ», маємо уявлення про особливий світовідчутті аутистів:

• Ми розуміємо, як їм деколи важливо пограти самостійно.
  • Ми знаємо, що такого малюка потрібно м’яко вчити самообслуговуванню, що його треба поступово інтегрувати в колектив, не порушуючи його хитку внутрішню гармонію.
  • Ми усвідомлюємо, що навіть переставлений в інший кут стіл може стати стресом для дитини, яка звикла до певного ходу речей.
  • Ми ставимося до цієї особливості з повагою і таку ж повагу ми виховуємо у всіх діток нашого садка.

Навчання дітей з аутизмом

Дітки з аутизмом нерідко мають феноменальними здібностями. Вони глибоко концентруються на справі, яка їх захоплює, будь то малювання, музика або математика. І часом досягають в обраному напрямку небувалих висот. Ми допомагаємо нашим вихованцям розкрити ті таланти, які у них є.

занятия с детьми аутистами

Віримо в те, що хтось із них може виявитися генієм, який зробить світ трішечки кращим. Навчання аутистів – робота тонка і цікава. Спасибі, що ви довіряєте нам своїх діток.

Чималу підтримку вихователям в навчанні дітей аутистів надають медичний працівник і психолог нашого саду. Співробітникам садка вони допомагають зрозуміти особливості і потреби дитини, а самому малюкові – адаптуватися в колективі. Сюжетне малювання, музична терапія, увага і турбота допоможуть вашій дитині прийняти недосконалість цього світу і дадуть йому можливість продовжити навчання в школі, а після, можливо, і в університеті.

Програма для аутистів

Програма навчання дітей з аутизмом розробляється індивідуально з урахуванням інтересів і особливостей маленької людини. Наше завдання – не просто дати дитині якісь знання і навички, а привчити її (наскільки це можливо) до суспільства, прищепити навички самообслуговування, навчити висловлювати свої думки і потреби, навіть якщо вона не розмовляє.

Мозок здорової людини складає розрізнені явища в єдину картину світу, мозок ж аутиста з цим не завжди справляється. І дитина сприймає світ як складний, розрізнений пазл. У спробах зібрати його маленька людина неймовірно втомлюється. Ми хочемо допомогти малюкові з’єднати уривки знань і вражень в логічно вибудувану картину. І не пошкодуємо для цього сил.

Зрозуміло, що не кожна мама особливої ​​дитини готова віддати його на цілий день в дитячий сад. Малюкові-аутисту потрібен час і допомога в адаптації. Тому ви можете приводити дитину на стільки годин, на скільки ви вважаєте за потрібне.

Для діток з аутизмом важливий розпорядок, що повторюються, ритуали. А це саме те, що може дати йому садок. Тут все передбачувано: в один і той же час ми ходимо на прогулянку, займаємося, малюємо, їмо і спимо. Малюк буде знати, яка дія – наступна, і це вселить йому впевненість у стабільності того, що відбувається.