Діагностика

Рання діагностика аутизму важлива, оскільки лікування потрібно починати до закріплення хвороби в психіці дитини. Чим раніше патологія буде виявлена, тим більше шансів на успішне відновлення. Розлад часто плутають з шизофренією, починають лікувати сильними за дією препаратами. У підсумку в 10 років дитина стає безнадійною.

Діагностика аутизму у дітей

Щоб зафіксувати розлад аутистичного спектру, необхідна наявність у дитини трьох ознак:

• Повторювана поведінка;
  • Складнощі у взаємодії з соціальним світом;
  • Комунікативні порушення.

Варто зауважити, що ці прояви при дитячому аутизмі класичного типу проявляються у першу три роки. Діагностика аутизму у дітей бажана на перших місяцях, у цьому віці легше розпізнати недобре і звернутися за допомогою.

Диагностика аутизма у детей

Педіатри не можуть запідозрити аутизм по поведінці малюка. Самі батьки не завжди повідомляють про подібні моменти. Якщо є підозра на захворювання, то необхідно пройти мед. комісію, де буде невролог, психолог, лікар, батьки, педагоги і вузький фахівець з цього відхилення.

У ранньому віці складно диференціювати патологію від інших, схожих за симптомами, хвороб. Сплутані діагнози – проблема сучасної медицини. Хвороба серйозна, оскільки має індивідуальне лікування. Якщо дотримуватися терапії, яка призначена при шизофренії або УО, то дитина-аутист назавжди позбавляється шансу на нормальне життя.

Діагностика аутизму у ранньому віці

Розпізнавання дитячого аутизму в ранньому віці проходить через скринінг. Він виявляє відхилення без їх точного типу. Вважається швидким збором інформації про розвиток дитини. Допомагає виділити специфічний ризик з безлічі дітей, оцінити потреби в глибокій діагностиці, підібрати грамотну терапію.

Скринінг не є заходом для виставлення діагнозу. Його можуть проводити вчителі, вихователі, батьки. Останнім варто знати ранні сигнали, що вимагають поглибленого вивчення:

• Немає одиничних слів у вимові дитини до 16 місяців;
  • У 2 роки відсутні фрази з 2 слів;
  • Відсутність міміки, визначених жестів;
  • Втрачання мовних здібностей.

У дошкільному віці, коли відбувається криза 3х років, індикатори наступні:

• Погана мова або її відсутність;
  • Частий / короткий і нерухомий зоровий контакт;
  • Складнощі в повторенні рухів, жестів;
  • Однотипні дії з іграшками;
  • Ні соціального відгуку на емоції оточуючих, спокійна / агресивна реакція на зовнішні прояви оточуючих;
  • Неадекватна реакція на подразники.

Аутизм. Діагностика у дітей від 3 до 15 років

Скринінг, що проходить під контролем лікарів, педагогів і батьків, повинен змусити задуматися про глибоку діагностику раннього дитячого віку, якщо помічені наступні прояви:

• Небажання щось міняти, одноманітність в поведінці;
  • Нездатність перемикати увагу на інше заняття;
  • Агресія, адресована собі або іншим;
  • Порушене увагу;
  • Вибірковість в харчуванні;
  • Нерозвинена фантазія;
  • Захоплення невластивим віком темами.

признаки аутизма

Якщо аутизм виявлено в ранньому віці, то лікування буде приречене на успіх. Тоді дитина стане частиною соціуму. Існує думка, що при занедбаності патологічного процесу є ризик, що малюк залишиться «в своєму віці».

Тим, хто помічає неадекватність в поведінці дитини або мовчання до певного віку, варто задуматися про правильність своїх думок і міркувань. Перевірити здогадки можна тестом, який виявляє аутизм або аутистический синдром. Він допоможе визначити необхідність детальної діагностики і призначення спеціалізованого лікування.