Індивідуальні заняття

Аутизм це особливості розвитку особистості. Діти з таким синдромом вимагають уважного підходу, особливих умов. Проводяться як групові заняття, так і індивідуальні.

Особливості занять з дітьми аутистами

Дитина аутист складно йде на контакт з навколишнім світом. Йому не потрібні однолітки, його не цікавлять інші люди. Він живе переважно в своєму внутрішнім світі. Однак якщо пустити розвиток на самоплин і не почати вчасно навчання, можуть виникнути проблеми з інтелектом, промовою, спілкуванням з соціумом.

индивидуальные занятия

Заняття з дітьми аутистами проводяться за спеціально розробленою програмою. Перш ніж почати навчання, проводиться обстеження, виявляється рівень розвитку навичок, інтелекту, здатність до контактування.

Перший етап психокорекції індивідуальні заняття з дітьми аутистами. Психолог, вихователь повинен встановити контакт, викликати довіру. Нерідко це трапляється не з першого разу і потрібно кілька зустрічей.

Дитині необхідно звикнути до нової обстановки, перестати боятися середовища, в яку він потрапив. Звичайні діти адаптуються швидко, діти аутисти можуть відчувати тривогу, проявляти агресію або сильно замкнутися в собі, не реагуючи на навколишнє.

Завдання терапії:

• повернути втрачену довіру до світу;
  • змусити бачити і сприймати навколишнє оточення;
  • встановити контакт з вихователем;
  • допомогти встановити контакт з іншими дітьми і почати спілкуватися з ними;
  • приділити увагу розумовому розвитку, дрібної моторики;
  • навчити навичкам самообслуговування;
  • пробудити мотивацію до спілкування.

Розвиток дитини йде за різними напрямками: емоційний, фізичний, пізнавальний, творчий. Діти з синдромом схильні до стереотипізації поведінки, тому, вивчивши один навик, не варто на ньому зупинятися. У навчанні важливо різноманітність.

Нерідко спостерігаються порушення тонусу, тому приділяють увагу фізичній активності, моториці рук, вмінню володіти своїм тілом.

Батькам і вихователям слід постійно розмовляти з дитиною, не даючи йому можливості повністю замкнутися в собі.

Труднощі, з якими стикаються дорослі

Заняття для дітей з аутизмом відрізняються від стандартних. Дитина може бути повністю зануреною у власний світ, а спроби інших людей піти на контакт викликати істерику, агресію.

Саме установка первинного контакту один зі складних етапів. Не кожному дорослому дитина зважитися довіряти. Потрібен великий такт і терпіння, розуміння особливостей психіки підопічного. Тому під час вступу до дитячого закладу батькам варто звернути увагу, якщо є можливість проводити заняття з аутистами в індивідуальному порядку. Зверніть увагу на програми, які пропонуються. Якщо є можливість, пройдіть в групу і поспостерігайте, як вихователь спілкується з дітьми.

занятия с аутистами

Заняття в саду мають більше переваг, ніж домашнє навчання:

• з дитиною працюють фахівці;
  • нове середовище збуджує пізнавальну функцію;
  • дитина в саду може вести себе інакше, ніж удома, що сприяє розвитку;
  • є приклад інших дітей;
  • дитина вчиться взаємодіяти з соціумом, що складно, якщо він постійно знаходиться тільки вдома і не має можливості контактувати з однолітками;
  • розробляється індивідуальна програма в залежності від особливостей дитини.

Держустанови не завжди можуть забезпечити потрібний підхід, тому багато батьків вважають за краще приватний дитячий сад для аутистів. Тут до дітей ставляться максимально тактовно, доброзичливо, враховуються риси характеру, рівень і особливості розвитку.

Заняття з професійними педагогами дозволяють навчити дитину успішно контактувати з соціумом, розвиватися, пізнавати. Робота йде і з негативними рисами характеру, особливостями темпераменту, властивими аутичним дітям.

Сад – це ще й етап перед початком школи, тому дітям з синдромом аутизму в легкій і середній формі рекомендується його відвідування.