Наші новини

Методи лікування

Аутизм виявляється в ранньому віці, і велике значення має наскільки швидко і правильно розпочата корекція. Методика навчання дітей з аутизмом відрізняється від стандартної.

Особливості дітей з аутизмом

Дитина з аутизмом може не відрізнятися сильно від однолітків, якщо це легка форма, або захворювання яскраво виражено.

Діти з синдромом уникають контакту з оточуючими. Вони занурені в свій внутрішній світ, що лякає батьків.

Особенности детей с аутизмом

Основні ознаки аутизму:

  • холодність контактів, низький ступінь прояву емоцій, особливо позитивних;
  • стереотипність дій – дитина може здійснювати одні й ті ж рухи – крутити ручку двері, предмети в руках, спроба відірвати його від заняття викликає крик, агресію, істерику;
  • складності в навчанні;
  • може спостерігатися знижений тонус, проблеми в освоєнні дрібної моторики;
  • складності в розвитку навичок самообслуговування;
  • складності у використанні займенника «Я»;
  • хороша пам’ять, але при цьому відсутність почуття самозбереження;
  • аутоагрессия;
  • сенсорні порушення – страх тактильних контактів, сильних звуків, яскравого світла.

Інтелект аутистів заслуговує на окрему увагу. Серед дітей зустрічаються як діти з відставанням у розвитку, так і генії.

Як навчати аутистів

Методи леікування дітей аутистів вибираються в залежності від тяжкості захворювання, здатності йти на контакт. Повністю захворювання не проходить, терапію доводиться проводити протягом усього життя. Однак правильний підхід дозволяє адаптувати дитину до суспільства.

    1. Необхідно навчити навичкам самообслуговування
    2. Якщо звичайна дитина сам прагне одягатися, роздягатися, мити ручки, то у дитини з синдромом мотивація до цього може бути відсутньою. Методи лікування аутиста містять способи допомогти дитині навчитися доглядати за собою.
    3. Стимулювати бажання спілкуватися в соціумі. Це одна з найскладніших завдань. Дитина аутист уникає контактів, вони йому неприємні. Бурхливо реагує він і на дотики. Починають з індивідуальних занять, потім аутиста знайомлять з групою. Йому треба дати можливість адаптуватися, перший час не наполягати на спільних іграх. Дитина повинна звикнути до обстановки і тому, що поруч інші діти.
    4. Аутист повинен відчувати себе в безпеці.
    5. Акцент робиться на розвитку емоційної сфери, комунікативних навичок, пізнавальних.
    6. Розвиток має бути всебічним, не можна зупинятися тільки на одному навику.
  1. Чим раніше почнеться робота і навчання, тим кращі результати. У зв’язку з цим постає питання своєчасного виявлення синдрому. Однак лікарі та психологи часто не поспішають ставити однозначний діагноз, особливо при легкій формі.
  2. Заняття проводяться щодня, вони короткі, щоб дитина сильно не втомилася і не втратила інтерес.

Застосовуючи різні методи лікування аутизму у дітей, варто звернути увагу на фізичний розвиток, організацію правильного режиму дня і харчування. Для дитини з синдромом правильніше, якщо буде створений певний розпорядок дня, це сприяє зниженню рівня стресу.

Де навчати дітей аутистів

Батьки часто стоять перед вибором: займатися з дошкільням будинку або водити його в дитячий заклад. При домашньому навчанні дитина знаходиться в ізоляції, вона практично не контактує з однолітками. Батьки не завжди можуть правильно скласти програму навчання, так як у них немає достатніх знань.

В цьому випадку дитячий садок для дітей з аутизмом – хороший спосіб адаптувати дошкільника до соціуму, почати навчання під наглядом професійних вихователів, психологів, логопедів.

Приклад інших дітей дозволяє розвинути навички, зменшити ізоляцію.

 

Методика обучения детей с аутизмом

Правильні методи навчання аутистів благотворно впливають на інтелект, мову, мислення, увагу.

Дитячий садок – це ще й перехідний етап перед школою, тому дитині з синдромом рекомендується відвідування дитячої групи, щоб навчитися взаємодіяти з соціумом, контролювати свої емоції, влитися в атмосферу навчання.

Ефективність терапії залежить від різних чинників, чуйності дорослих, уміння зберегти терпіння і не опускати руки. Багато дітей, яким був поставлений діагноз «синдром аутизму», в подальшому ведуть повноцінне і щасливе життя.