Діагностика раннього дитячого аутизму
Ранний детский аутизм – это тяжелое расстройство, при котором нарушается способность к коммуникации и плодотворному взаимодействию с людьми и наблюдается…
21/09
Ранний детский аутизм – это тяжелое расстройство, при котором нарушается способность к коммуникации и плодотворному взаимодействию с людьми и наблюдается…
21/09
21/09
23/06
Аутизм – це особливості розвитку особистості. Діти з таким синдромом вимагають уважного підходу, особливих умов. Проводяться як групові заняття, так і індивідуальні.
Дитина аутист складно йде на контакт з навколишнім світом. Йому не потрібні однолітки, його не цікавлять інші люди. Він живе переважно в своєму внутрішнім світі. Однак якщо пустити розвиток на самоплин і не почати вчасно навчання, можуть виникнути проблеми з інтелектом, промовою, спілкуванням з соціумом.
Заняття з дітьми аутистами проводяться за спеціально розробленою програмою. Перш ніж почати навчання, проводиться обстеження, виявляється рівень розвитку навичок, інтелекту, здатність до контактування.
Перший етап психокорекції – індивідуальні заняття з дітьми аутистами. Психолог, вихователь повинен встановити контакт, викликати довіру. Нерідко це трапляється не з першого разу і потрібно кілька зустрічей.
Дитині необхідно звикнути до нової обстановки, перестати боятися середовища, в яку він потрапив. Звичайні діти адаптуються швидко, діти аутисти можуть відчувати тривогу, проявляти агресію або сильно замкнутися в собі, не реагуючи на навколишнє.
Завдання терапії:
Розвиток дитини йде за різними напрямками: емоційний, фізичний, пізнавальний, творчий. Діти з синдромом схильні до стереотипізації поведінки, тому, вивчивши один навик, не варто на ньому зупинятися. У навчанні важливо різноманітність.
Нерідко спостерігаються порушення тонусу, тому приділяють увагу фізичній активності, моториці рук, вмінню володіти своїм тілом.
Батькам і вихователям слід постійно розмовляти з дитиною, не даючи йому можливості повністю замкнутися в собі.
Заняття для дітей з аутизмом відрізняються від стандартних. Дитина може бути повністю зануреною у власний світ, а спроби інших людей піти на контакт викликати істерику, агресію.
Саме установка первинного контакту – один зі складних етапів. Не кожному дорослому дитина зважитися довіряти. Потрібен великий такт і терпіння, розуміння особливостей психіки підопічного. Тому під час вступу до дитячого закладу батькам варто звернути увагу, якщо є можливість проводити заняття з аутистами в індивідуальному порядку. Зверніть увагу на програми, які пропонуються. Якщо є можливість, пройдіть в групу і поспостерігайте, як вихователь спілкується з дітьми.
Заняття в саду мають більше переваг, ніж домашнє навчання:
Держустанови не завжди можуть забезпечити потрібний підхід, тому багато батьків вважають за краще приватний дитячий сад для аутистів. Тут до дітей ставляться максимально тактовно, доброзичливо, враховуються риси характеру, рівень і особливості розвитку.
Заняття з професійними педагогами дозволяють навчити дитину успішно контактувати з соціумом, розвиватися, пізнавати. Робота йде і з негативними рисами характеру, особливостями темпераменту, властивими аутичним дітям.
Сад – це ще й етап перед початком школи, тому дітям з синдромом аутизму в легкій і середній формі рекомендується його відвідування.